Iğdır, Doğu Anadolu Bölgesi’ne bağlı bir ildir. Daha önce Kars’a bağlı olan Iğdır, daha sonra ayrılarak il olmuştur. Çevresinde bulunan yüksek dağların aksine çukurda kalan Iğdır yöresinde çeşitli meyve ve bitkiler yetişmektedir. Halkının pek çok Kürtlerden ve Azeri göçmenlerden oluşmaktadır. Iğdır halkı çayı oldukça fazlasıyla sever ve gün içinde sık sık tüketirler. Hem evlerde hem işyerlerinde hem de çay ocaklarında kaynayan çay kazanlarının, çay otomatlarının sesi insanı dinlendirmektedir. Çayın kendine has kokusunu ve tadını verebilmesi için kullanılan çay otomatları veya çay kazanlarının kalitesi önem taşır. Iğdır çay kazanı üretimi anlamında firmamız öncü firmalar arasında yer almaktadır. Malzemelerin en kalitelisini kullanarak yine usta bir işçilikle buluşturmakta ve harmanlamaktadır.

 

Çay kazanlarının ve çay otomatlarının farklılıkları ve benzerlikleri

 

Lezzetli, kaliteli çay demlemek için tercih ettiğiniz çay otomatının veya çay kazanının kaliteli olması gerekmektedir. Çay kazanı ve çay otomatlarının bazı benzerlikleri ve farklılıkları bulunur. Bu benzerlik ve farklılık arasından bazıları ise şu şekilde sıralanır;

Çay otomatları daha çok azlık gruplar için idealdir. Çay kazanları ise daha büyük, kalabalık gruplar için kullanışlıdır.
Çay otomatları genellikle elektrik ile çalışırken çay kazanlarının hem elektrik hem de doğalgazla çalışanları vardır. Doğalgazlı çay kazanı modellerinin gaz emniyet kilitleri de bulunur.
Çay otomatları daha çok alüminyum malzemeden veya inox, boyalı malzemelerden elde edilirken çay kazanları daha çok paslanmaz çelikten, bakırdan imal edilir.
Çay otomatlarının tek demliği bulunur. Çay kazanlarının ise 1,2,3,4,5,6,7,8 demlikli olarak üretilenleri mevcuttur.

 

Çay kazanları ve çay otomatlarının fiyat farklılıkları

 

Çay kazanlarının genel fiyatları elektrikli veya doğalgazlı olarak çalışmasına göre değişirken aynı zamanda boyutuna göre de değişebilmektedir. Kullanılan malzemeye, malzemenin kalitesine göre de fiyatta farklılıklar gözlenir. Çay otomatları çay kazanlarına göre daha küçük boyutlarda üretildiği için daha uygundur. Kullanacağınız alana göre bir seçim yapabilirsiniz. İşyeri, çay ocağı gibi bir alanda kullanacaksanız çay kazanı, ev küçük dükkan gibi bir alanda kullanacaksanız çay otomatı tercih etmelisiniz. Çay kazanı ve çay otomatı hakkında detayları ve fiyatları öğrenmek için firmamıza ulaşabilirsiniz.

 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir