Kredi veren bankaların birçok kriterleri vardır, bir bankanın vermediği krediyi diğer banka verebilmektedir. Bazı bankalardan kolayca kredi çekilebilmekte iken şartları zor olan bankalarda bulunmaktadır. Ödeme geçmişi ve kredi notu ana kriter olarak çoğu bankalarda incelenmektedir. Bankalar kredi notuna göre, çok riskli, az riskli, orta riskli, iyi ve çok iyi şeklinde sınıflama yapmaktadırlar, kredi notu 1-1900 aralığında sayılardan oluşmaktadır. Kredi notu 1500 ve altı olanlardan kefil isteyebilmektedirler.

Hangi bankalardan kredi alınmalıdır:

Kredi konusunda kolay kredi veren bankalar, Enpara.com finansbank ürünüdür, finansbank, N kolay kredi(Aktif bank) bu bankalara online olarak internetten başvuru yapıldığında sonuç kısa zamanda cep telefonunuza sms olarak gelmektedir, kefil istememektedirler. İnternet üzerinden gelir bilgileriniz ve kişisel bilgileriniz verildikten sonra sonuç olumlu ya da olumsuz bildirilmektedir. Bu belirttiğimiz bankaların kredi faiz oranları hem düşük hemde kredi çekme konusunda daha kolaylaştırıcı bankalardır. İnternet bankacılığı kullananlar kredi başvurusunu hafta içi ve hafta sonu yapabilmektedir, krediniz onaylanırsa direkt hesabınıza yatırılmaktadır.

Kredi başvuruları hangi kanallardan yapılmaktadır:

Bir banka şubesine bizzat başvuru yapabilirsiniz, internet üzerinden ve internet bankacılığından başvuru yapabilirsiniz, banka atm\’lerinden ve bankaların müşteri hizmetlerini telefonla arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. En kolay kredi internet bankacılığı üzerinden yaklaşık 35000 TL\’ye kadar onay verilirse paranız hemen hesabınıza yatmaktadır. Yüksek miktarda kredi alacaksanız gerekli evraklar ve kefille başvuru yapabilirsiniz.

Kredi kullanımında bilinmesi gerekenler:

Bütün bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz, sonuç olumsuz ise her başvuruda kredi notunuz düşmektedir. Olumsuz başvurulardan yaklaşık bir ay sonra yeniden başvuru yapmak daha yerinde olacaktır. Sık sık başvuru yapmanız kredi notunuzu devamlı olarak düşürecektir. Kredi notunuzu yükseltmek için ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapmalısınız. Bankalarla aktif olarak işi olmayanlar ile beş yıldan fazla aktifliğini yitirmiş müşterilerin kredi notu sıfırdır. Kredi notunuzun 1500 ve altında olması başvurunuzun genellikle olumsuz sonuçlanmasına yol açmaktadır. Kredi konusunda kolay kredi veren bankalar tercih edilmeli ve kredi notunuz düşükse uygun maaşlı bir kefil bularak kredi işinizi halledebilirsiniz. Ödeme geçmişi iyi olan ve borcu olmayan müşterilerin kredileri genellikle olumlu sonuçlanmaktadır.

 

 

‘, 3, ‘2018-05-09 18:20:41’, ‘2018-05-10 10:29:56’, NULL, ”, ‘2018-05-09 17:08:00’, ‘arslan_hatice258@hotmail.com’, ‘2018-05-10 10:29:56′, ’emre.aygun@mudo.com.tr’),

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir