Muş Çay Kazanı

Muş, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde var olan bir ildir. Ağrı, Bitlis, Bingöl gibi iller ile komşudur. Muş ilinde birçok vadi, plato ve dağ bulunmaktadır. Toros Dağları’nın uzantısı bu ile kadar dayanmaktadır. Aynı zaman Muş şehrinde pek çok mağara da bulunmaktadır. Göller bakımından da zengin olan Muş ilinde hayvancılık ve tarım büyük önem taşımaktadır. Milli, geleneksel içeceğimiz olan çay yaz, kış tüketilmektedir. Evlerde çay makineleri, çay otomatları kullanılırken, çay ocaklarında veya işyerleri gibi kalabalık alanlarda ise çay kazanları kullanılmaktadır. Çayın daha lezzetli olması için kullanılan malzemenin, kullanılan ürününde kaliteli olması şarttır. Muş çay kazanı üretimi yapan firmamız Muş merkez ve ilçelerine çay kazanı, çay makinesi, çay otomatı gibi ürünlerin ulaşmasını sağlamaktadır.

 

Çay kazanı demliği kaç tane olmaktadır?

 

Çay kazanı veya çay makinesi demlik özelliklerini merak edenler için şu şekilde sıralanmaktadır;

Çay kazanı demliği boyutuna göre değişmektedir.
Çay kazanlarının küçük boyutlarda olanlarında 1,2 veya en fazla 3 demlik bulunmaktadır. Çay kazanlarının büyük boyutlarda olan modellerinde ise daha 4,5,6,7,8 demlik seçenekleri bulunur.
Çay kazanı demlik sayısı, çay otomatlarına göre fazladır.
Çay kazanı veya çay makinesi alacağınız zaman kullanacağınız ortamın özelliklerine, kişi sayısına bağlı olarak tercih yapınız.
Demliğin içinde bulunan çayın iyi demlenmesi ve lezzetli olması için suyun sorunsuz şekilde kaynaması gerekmektedir. Bu yüzden de çay kazanı rezidansı iyi ve doğru çalışmalıdır. Bunun için rezidans konusunda gerekli bakım ve onarımlar yapılmalıdır. Su da bulunan kireç nedeni ise rezidanslar zamanla hasar görebilir ve iyi çay demlemenize mani olabilir.

 

 

 

Çay kazanı demlik sayısına göre fiyat değişir mi?

 

Çay kazanlarındaki demlik sayısı arttıkça fiyatta buna bağlı olarak artmaktadır. 2 demliği bulunan çay kazanlarının fiyatları 3 demliği bulunan çay kazanlarına göre daha düşüktür. Çay kazanını hangi ortamda ve kaç kişi için kullanacaksanız buna uygun demlik sayısına sahip çay kazanını veya çay otomatını tercih etmelisiniz. Firmamızda tek demliği bulunan çay otomatları var olduğu gibi 2,3,4,5,6,7,8 demliği bulunan çay kazanları da vardır. Her ihtiyaca her bütçeye uygun ürünlere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir