Artık siteler site sahiplerinin gelir kaynaklarıdır. Bu sebeple önem çok büyüktür. Zaman internet çağı olduğuna göre buna ayak uydurmak adına günümüzün büyük bir kısmında internette gezindiğimiz gerçeği gözardı edilemez bir durumdur. Artık giyimler bile internet aracılığı ile beğenilip deyim yerindeyse bir tık la alınmaktadır. Bu aramalar da bu siteleri bulmalarda elbette ki en önemli taraf SEO yu etkin kullanan sitelerdir.

Bir SEO Danışmanı Nasıl Olmalıdır?

Bu noktada yeni bir konu gündeme gelmektedir. O da Seo danışmanlar. Bir Seo danışmanı seçerken mutlaka referans istenmelidir. Önceki çalışmaları mutlaka görülmelidir. Arama motorlarında ilklere çıkardığı sitelerin var olup olmadığı net olarak sorgulanmalıdır. Yaptığı işlerde kurallara uyup uymadığına dikkat edilmelidir. Bir uzman olmak için deneyim şarttır. Deneyim kesinlikle sorgulanmalıdır.

SEO Danışmanı Nasıl Seçilmelidir

SEO danışmanı herkes olamaz. Her SEO danışmanıyım diyen öncelikle müşteri oyalaması taktiğini kullanarak zaman kazanır. Ve sonrasında da geçiştirme politikasına girer. Parasını ödemiş olan site sahibi ise kendini danışman olarak tanıtan kişiye bağlı kalmak zorundadır. Bir SEO danışmanı tüm uygulamalar ve güncel her haberden bilgi sahibi olan kişidir. Ve bu bilgiler doğrultusunda sorumlu olduğu siteye üst sıralara taşımakta mükelleftir. Bir danışman her zaman açıklayıcı olmalıdır. Yapılan her aşamada site sahibinin bilgilendirilmesi esas noktadır. Güvenilirlik en önemli noktadır. Konu hakkında bilgi vermeyen,kişisel bilgilere yakınlık duyan bir danışmandan en kısa zamanda kurtulunmalıdır. Bunun dışında hiçbir SEO üst sıralara taşımak gibi bir garanti veremez. Yani birincilik garantisi veren bir danışmanla görüşülüyorsa inandırıcılık payı sıfırdır. Verilen referanslar ile mutlaka irtibata geçilmelidir. Bilgi alınmalıdır. Verilen bilgiler çoğu zaman başkalarına ait SEO çalışmaları olabilmektedir. Bütün bunların kontrolünün teyidi şarttır. Aynı zamanda danışmanın iletişim bilgileri mutlaka teyit edilmelidir. Verilen telefon ya da email yalan yanlış olabilmektedir. Parayı alıp kaybolan bir sürü bu iş sınıfında olan kişiler mevcuttur. Bunun yanında çok yüksek meblağlarda SEO danışmanlığı yapan firmaların da çok iyi sonuçlar alabileceği durumu garanti değildir. Bu sadece işi ve insanları sömürmektir. Devamlı anlaşılması zor raporlarla göz boyama taktiğine giderek bir yaklaşım sergilenir. Bütün bunlar aldatmacadır.

SEO çalışması bir sitenin geleceği için kuşkusuz gerekli bir durumdur. Ama burada önemli olan o uzmanın gerçekliğidir. Güvenilir ekip bulunduğu an uzun süreli çalışmaların yapılmaması imkansızdır.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir