Harf Balon Hakkında Bilgi

Doğum günlerinde yılbaşı kutlamalarında özel günlerde veya sevdiklerinize sürpriz  yapmak için onları mutlu edebilmek için harf balon/harfli balon  ile süslemeler yapılmaktadır. Bilinmelidir ki her günün veya her kutlamanın ayrı bir önemi olmaktadır. Doğum günlerinde bu balonların kullanma amacı ise kaç yaş kutlaması ise ona göre balon alınarak şişirilir. Altın ve gümüş renginde olan balonlar kutlamaların önemini anlatmaktadır. Renk seçimi ne olursa olsun fark etmez  önemli olan özel günlerinizin vazgeçilmezi olan balonlar ile renk katmaktır.

Harf balonlar nerelerde kullanılmaktadır

Özellikle fotoğraf çekimleri için kullanılan nişan düğün mezuniyet törenleri gibi farklı zamanlarda daha renkli bir ortam için vazgeçilmezdir. Harf balon/harfli balon kişinin ismine özel olarak ta yapılmakta ve daha anlamlı daha güzel bir etkinlik olmaktadır. Her türlü parti süslemelerin olmazsa olmazlarından olan bu balonlar günümüzde başka amaçlar için de kullanılmaktadır. Ayrıca içine helyum gazı doldurularak şişirilerek açık hava foto çekimlerinde veya iç mekanlarda foto çekimlerinde şirin bir dekorasyon süslemesidir. Çünkü çekilen fotoları daha eğlenceli bir görünüme getirmek için tercih edilmektedir.

Harf balon nasıl şişirilir

Harf balon/harfli balon şişirmenin iki türlü yöntemi bulunmaktadır. Genel olarak helyum gazı ile şişirilen balonlar normal ağız yolu ile de şişirilerek her türlü kutlamalar veya açılışlar için kullanılabilir. Veya helyum gazı ile şişirilerek bir kaç gün uçan balon olarak ortamda havada kalabilir özelliği vardır. Balonları şişirmek oldukça zahmetli  ve dikkat gerektiren bir iştir. Şişirme anında patlama olmaz ise ilerleyen zamanlarda yapılacak olan kutlamalarda kullanılabilir. Balonu şişirebilmek için ise özel pompası ile birkaç  dakika içinde kolay bir şekilde şişirilmektedir. Helyum gazının yanıcı veya patlayıcı özelliği yoktur kesinlikle tehlike içermez sadece uçucu bir gazdır.

Soğuk havalarda neden sönerler

Dışarıda soğukta sönen balonların sebebi ise balonun içinde bulunan basınç  diğeri ise balon duvarlarından dışarıya helyum balon gazının sızma yapmasından sönmektedir. Bu hassas yapılarından dolayı en fazla bir haftanın sonunda sönmektedirler. Harf balon/harfli balon görünümü ile uzun ömürlü olması için ortamın sıcaklığı önemlidir. Çok soğuk veya çok sıcak ortam balonun inmesine neden olmaktadır.

Harfli balon çeşitleri

Harf balon/harfli balon  bir metre yüksekliğinde olabilir ve çapı ise harflerin şekline göre değişmektedir. Bu balonların bazı özellikleri vardır. Bunları bir kaç cümle ile yazmak gerekirse;

·         Helyum gazı ile şişirilebilir

·         Normal hava ile de şişirilerek kullanılır

·         Kolay kolay  yırtılmaz

·         İki boy olarak satılmaktadır

·         İki renk seçeneği vardır

Sadece bu kadar ile olmayarak daha bir çok özellikleri bulunmaktadır. Özel günlerin en önde gelen bu balonları parti süsleri satan yerlerde kolaylıkla bulunmaktadır. Fiyatı herkes için uygun olmaktadır ve çocukların doğum günlerinde en şirin sevimli olan balonların fiyatları da herkes için uygun olmaktadır.Bazen tek  bir harf satın alarak veya isminin tüm harflerini alarak ortamın görünümü ve dekorasyonu için en cici süsler olmaktadır.Harf balon/harfli balon son zamanların vazgeçilmez parti süsleridir. Bu tür balonlar ömrü ve kullanım süresi ile dikkat çekmektedir. Bu özellikleri ile de organizatörlerin vazgeçilmez süslemeleri ile ön sıradadır. Özel davetlerin veya diğer özel kutlamaların günlerin farklı tasarımları ile ortamın havasını değiştirerek heyecan yaşatmaktadır. Ayrıca harfli çeşitlerinin yanında değişik figürleri ile dikkat çeken balonlar kişinin sevdiği veya ilgi duyduğu bazı karakterlerin şekilleri ile kullanılmaktadır. Diğer bir özelliği ise yapılan partinin konusuna veya amacına görede değişik karakterlerde tercih edilmektedir. Bu şekilde ve modellerdeki parti süslemeleri daha etkili olmakta ve dikkat çekmektedir. İster doğum günü olsun veya herhangi özel kutlanması gereken bir gün veya gece olsun dekor çok önemlidir. Çocuğun veya büyük ise sevdiği konu üzerine çeşitli harfler ile süsleme yapılarak günün anlam ve önemi anlatılmış olmaktadır. Her türlü parti ve organizasyon süslerini bulabilmek bazen zor olmaktadır. Bu konuda bizden her türlü yardımı alabilirsiniz. Daha da önemlisi yorulmadan sipariş üzerine bize bildirmeniz yeterli olmaktadır. Özel parti süsleme  organizasyonlarımız ile parti yapılacak alanı istenilen şekilde ücretsiz süsleme ve dekoratifler yapılarak mutluluğunuzu sizinle paylaşmak bizim için çok önemlidir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir