Karaman Emlak

Uzun yıllardan bu güne kadar karaman ilinde Karaman emlak, olarak çalışan güvenilir sorumluluk sahibi yenilikçi ve gayri menkulleri kısa sürede pazarlayarak kiralayan satışını yapmaktadır. Emlakçılık için herhangi diplomaya gerek olmadan yapılabilen iş sektörüdür. Sadece emlak ofisi açmak vergi dairesine kayıt olmak bağkur kaydını yaparak belediyeden ruhsat almak yeterlidir. Fakat emlakçının da diğer mesleklerde olduğu gibi bazı sorumlulukları vardır.  İşini profesyonelce yapan işinde güvenilir olarak yerine getirebilen karaman ilimizde görebilmek mümkündür.

Emlakçıların görevleri nedir?

Genel olarak emlakçının görevlerini ev satmak veya göstermek kira sözleşmesini yapmak iş yeri arsa gibi gayri menkullerin satışını yapan olarak bilinmektedir. Fakat sadece bunlarla değil resmi belgelerin takibini noter işlemlerini yapmak emlakçının görevlerindendir. Karaman emlak, profesyonel bir emlakçı olarak her türlü sorumlulukların altına girmektedir. İşini bilen emlakçı öncelikle müşteriye güzel bir şekilde hitap ederek elinde bulunan gayri menkulü detaylı bir şekilde anlatmalıdır. Daha fazla müşteri için kampanyalar ve promosyon yaparak ilgi çekmelidir. Farklı yöntemler ile kısa sürede aldığı işi elinden çıkarmayı bilmeli ve resmi kurum işlemlerini sahibine bırakmadan kendisi yapmalıdır. Ev arsa gibi gayri menkullerin detaylı olarak  bilgiye sahip olmalı gereken tüm belgeler kendisinde olmalıdır.

Emlakçıya ödenecek para miktarı nedir?

Önce emlakçı almış olduğu gayri menkullerin değerini sahibine anlatmalıdır. Ona göre kendisine alacağı komisyon bedeli için anlaşma yaparak her iki taraf için uygun fiyat ile sözleşme imzalanır. Karaman emlak, bu konuda daha tecrübeli davranarak ilk önce komisyon bedelinde anlaşma yaparak gayri menkul satışını üstlenmektedir. Bilinmesi gereken diğer bir konu ise muhiti semti mahallesi veya ili çok önemlidir. Satılan veya kiraya verilen gayri menkulün yerleşim alanı ne kadar iyi olursa fiyatı da o kadar yüksek olmaktadır. Fiyatı yükselen satışlarda komisyon bedeli de artmaktadır. Bunun için emlakçıların alacağı fiyat bilgisi belli olmaz. Yerinin durumuna göre değişen komisyon bedelleri bazen istenilenden daha da aşağı da olabilir. İşini gereği gibi yapabilen güvenilir emlakçı olarak çalışabilmek yüksek fiyatlar ile para ve kazanç kapısı olmaktadır. Önemli olan işinin ehli olabilmek senet işlemleri ve diğer resmi kurum işlemlerini kolay yoldan sağlam olarak yapabilmek ve bu konuda karşı tarafı yormamaktır. Gün geçtikçe çoğalan bu meslek emekli olan herkesin yapabileceği bir kazanç şeklidir. Önemli olan müşteriye güven sağlamak ve gayri menkullerin değerini en yüksek fiyat ile satabilmektir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir