Dünyada yapılan bazı arkeolojik ve bilimsel kazı çalışmalarında insanlığın geçmiş tarihini sarsacak güçte bazı kalıntılar bulunmaktadır. Van şehrindeki arkeolojik kazılarda bulunan roket heykeli bu kalıntılardan bir tanesini oluşturmaktadır. Yapılan incelemeler sonunda Urartu medeniyetine ait olduğu ve yaklaşık 3000 yaşında olduğu tahmin edilmektedir.

Urartu Roket Heykeli

1975 yılında Van’ın güneydoğusunda yer alan antik Tuşpa kentinde sıradan arkeolojik kazılar yapılıyor. Ancak kazı sırasında hiçte sıradan olmayan bir kalıntıya ulaşılıyor. Kalıntıyı bulan ekip şaşkınlığını gizleyemiyor. Çünkü,bulunan antik kalıntı günümüzden 3000 yıl önce yapılmış bir uzay aracı heykelciği.

NASA Uzay Roketlerine benziyor !

Heykelcik günümüz roketlerin aerodinamiğine sahip tek kişilik bir uzay aracına benziyor. Nasa’nın günümüzde halen kullandığı roket sistemiyle neredeyse benzer bir yapıda.Konik burnu,dik biçimli kuyruğu ve en inanılmazı ise belirgin üçlü motor yapısı ! Heykele işlenen insan figürü de günümüz astronotların oturma biçimiyle hemen hemen aynı. Bacaklar yukarda karnına doğru bastırılmış şekliyle.Bu şekilde oturmanın avantajı karın kaslarını sıkıştırmaktır.

Heykeldeki insan figürü eliyle aracı kontrol ediyor gibi gözükmektedir.Giymiş olduğu giysi ise mevcut astronot kıyafetlerinden hiçte farklı değil.Ayakta botlar,körüklü oksijen borusu !

Gamalı Haç

Urartu medeniyetinin sanat dalında Mitanni medeniyetinin etkisinde kaldıkları görülmektedir. Arkeologlar ve bilim insanları, Urartu medeniyetinin aslında Orta Asya içlerinden Anadolu’ya göç etmiş Ari ırka ait bir kavim olduğu görüşünü benimsiyorlar. Kazılarda bulunan bazı el işi işlemelerde gamalı haca rastlanması bu görüşü oldukça destekler nitelikte.

Agartha – Urartu bağlantısı
Hitler’in farklı bir versiyon olarak kullandığı gamalı haç Tibet kökenli olarak kesin olarak bilinmektedir. Gamalı Haç pek çok araştırmacıya göre ise birçok doğu efsanelerine konu olmuş ve Himalaya dağlarının altında olduğundan bahsedilen gizemli Agartha ülkesine ait bir semboldür.Bu nedenle Urartu’ların Asyadan göç etmiş olma ihtimali,kayaları oyarak yaptıkları tünel sistemleri,bulunan roket heykelciği gibi unsurlar akla Agartha Urartu bağlantısını düşündürüyor. Belkide bulunan heykelcik uzay aracı değil de yeraltı tünel sistemlerinde dolaşan bir araçtı ?

Roket Heyeli Arkeoloji Tarihini Sarsabilir

Her şeyi geride bırakıp unutsak bile Urartu medeniyetinin,roketi tasarlayan Alman Wernher von Braun’dan yaklaşık 3000 yıl önce böylesine bir tasarımı hayal edip canlandırmaları bile inanılmazdır. Bunu tasarlarken farklı bir ileri zekanın bilgi ve birikiminden yararlanmış olmalarıda ihtimaller arasındadır.

Roket Heykeli Gelişmiş Zeka Ürünü mü ?

Fotoğraflar dikkatlice incelendiğinde aracın yakıt deposunun olmadığı görülmektedir.Böylesine güçlü motorlara sahip bir aracın, bu motora eşdeğer bir yakıt tankı olmalıydı.
Fakat şöyle bir durum var ki, 3000 yıl önce bu tür bir bilgiye sahip veyahut ileri bir zeka ile bağlantısı olan bir medeniyetin kullanacağı araçlardaki enerji, günümüzce bilinmeyen, tanınmayan bir türde olması muhtemel.

Vandaki Roket Heykeli şimdi nerede ?

Bu olağanüstü inanılmaz obje günümüzde İstanbul Arkeoloji Müzesi‘nde ne yazık ki sergilenmiyor. Sergilenmemesinin bir sebebi yok. Herhangi bir resmi bir açıklama da yok.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir