23 Mayıs 1964 günü emekli bir itfaiye eri olan Jim Templeton dünyayı şaşkına çeviren bir fotoğraf çekti. Çekilen fotoğraftaki sır perdesi üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala aydınlatılamadı.

Ailece Fotoğraf Çekildiler
Fotoğraf çekmeyi seven biri olan Jim Templeton, beş yaşındaki küçük kızı Carlisle’yi de yanına alarak 8 mil uzaklıklarında olan Burgh bataklığına giderler. Hava güneşli ve sıcak tam bir bahar havasıydı. Jim Templeton her zamanki gibi fotoğraf makinesini yanına almıştı ve kızının yolda yürürler iken bir çok kez fotoğrafını çekmişti. Kızıyla birlikte geçirdikleri neşeli vakitten sonra her ikisi de herhangi bir garip olayla karşılaşmadan eve döndüler. Jim daha sonra çektiği resimleri tab ettirdiğinde şaşkınlıktan olduğu yerde donakaldı. Jim’in çekmiş olduğu resimlerin birinde uzay elbisesi içinde bir kişinin yarı saydam görüntüsü mevcuttu.
Resmi kontrol ettiklerinde bu kişinin çok uzun boylu biri olması ya da havada asılı durması gerekmekteydi. Fakat bunların her ikisi de değildi çünkü fotoğrafı çeken Jim kızının arkasındaki kişiyi kesinlikle görmesi gerekirdi. Garip kişi kızının kafasının sağ tarafında ve ilginç bir açı ile fotoğraflanmıştı.

Jim Templeton Çektiği Fotoğraf Açıklanamıyor !

Ünlü Kodak film firması fotoğrafı incelediğinde hiçbir açıklamada bulunamadılar ve aksine fotoğraftaki sırrı çözen kişiye tüm hayatı boyunca bedava film vermeyi vaad ettiler.
Jim’e fotoğraf çekerken veya gezinti sırasında havada açıklayamadığı uçan garip bir nesne görüp görmediği sorulduğunda hiç bir şekilde garip bir şeyle karşılaşmadığını söylemiştir.

Ancak olaydan daha sonraki zamanlarda bataklık kıyısındaki balıkçılar ufo gördüklerini ve bazı garip olayların gerçekleştiğinden söz eder oldular. Araştırmacılar Chapel Cross Atom Enerji İstasyonu ile Ufo’ların bir bağlantısı olabileceğini açıkladılar. Çünkü bu istasyon kızı Carlisle’nin çekilen resminin 15 mil kuzeybatısında yer almaktaydı.

Olaydan Önce İlginç Olayar

Araştırmalar sürdüğünde o günlerde bazı ilginç olaylarla da karşılaşılmıştır.
Bunların ilki Jim’in resmi çektiğinden söz ettiği günden bir gün önce Blue Steak uzay roketi fırlatmaya hazır beklerken fırlatma alanında yer alan iki maketin bulunması nedeniyle fırlatma işlemini ertelenmişti. Olayın en can alıcı noktası fırlatma alanındaki maketlerin Jim’in fotoğrafını çekmiş olduğu kişiye benzemesiydi.

İkinci olay ise Jim’in resimleri evde tab ettikten sonra Jim’in evine siyah Jaguar marka arabayla iki kişi gelir.
Gelen kişiler Jim’e kimlik kartlarını gösteririr ve hükümet için araştırma yaptıklarını görevli olduklarını söylerler. Jim’e bu civarda hayvan sürüleri ile ilgili alakasız sorular sormaya başlarlar ve bölgenin iklimi,havası gibi bilgileri isterler. Jim kendine sorulan bu saçma sorulardan sıkılır ve işlerinin olduğunu söyleyip sinirlenir; hükümet için çalıştıklarını söyleyen kişiler Jim’i arazide bırakıp giderler.

Jim Templeton Negatifleri Kaybediyor
Yaşanan olaydan sonra Jim Kodak firmasına gönderdiği bazı filmlerin negatiflerini kaybettik açıklaması yapılıp kalan resimleri gönderir. Jim bu durumu şöyle açıklıyor: “ Resimlerde mutlaka bir sır vardı ve bulunan bu sır nedeniyle hükümet tarafından el konuldu.” demektedir.

Çekilen fotoğraftaki sır perdesi üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala aydınlatılamadı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir