Küreselleşen dünyada bütün bilimler bir sonraki gün yerinde saymamaktadır. Buna bir örnekte teknoloji bilimidir. Teknolojinin gelişimi daha ilk çağlarda başlamıştır. İlk çağlarda tarımda sabanların veya orakların kullanımı, dönemine göre o aletleri kullanan toplumu uygar kılmıştır. Her geçen gün gelişmekte olan teknoloji en büyük patlamasını sanayi devrimiyle gerçekleştirmiştir. Sanayi devrimine kadar insanlara potansiyel bir işgücü gözüyle bakılarak değersiz kılınırken o dönemin teknolojisi sayesinde üretilen buharlı makineler birçok insanın bir araya gelip yapabileceği bir işi tek başına yapmasıyla işverenlerin gözdesi olmuştur.

Zamanla insanların yerini buharla çalışan makineler aldı. Bir süre sonra bu buharlı makineler üzerinde çalışan bilim adamları bu makinelere çeşitli özellik ve donanım ekleyerek insanların hizmetine sunmuştur.

Teknoloji geliştikçe insan gücüne duyulan ihtiyaç azalmıştır. Makinelerin geliştirilmesiyle birlikte üretimde süreklilik artmış ve üretimin sürekliliği sağlanmıştır. Bu üretimin artışıyla birlikte yeni iş kolları meydana geldi. Bu iş kollarına istihdam sağlama problemi ortaya çıktı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya yeni bir sektör olarak hizmet çıktı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir