Marka tescili konusunda merak edilen diğer bir konu da marka patenti nasıl alınır konusudur. Bu sayfamızda marka patenti konusunu ele alarak konuyla ilgili bir bilgilendirme yazısı hazırladık.

Marka patenti fiyatları konusundaki ilk ve asıl rehber Türk Patent Enstitüsü’nün her yılbaşında yayınladığı ve o yıl için geçerli olacak toplum işlem ücretleri tarifesidir.

Birçok kalem ve işlemin ayrı ayrı belirtildiği bu tarifeye göre marka tescil fiyatları, marka tescilinin yapıldığı yıl; marka tesciline kaç sınıf için başvurulduğu, tescilin yeni tescil mi yoksa yenileme tescili mi olduğu gibi çeşitli konular bakımından farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra, bu işlem ücretlerine sitemizin sunduğu cüz’i danışmanlık ücreti eklenir ve toplam ücret ortaya çıkar.

Marka Patenti Nasıl Alınır?

Marka patenti başvurularının nasıl yapılacağı hususunu ele aldığımız yazımızda da belirttiğimiz üzere marka tescil başvurusunu şahsen ya da sitemiz marka vekilleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Şahsen başvuru yolu, hem deneyimsizlik hem de iş takibinin güçlüğü bakımından yorucu olabilmekte ve marka tescil başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Bu itibarla marka tescil başvurularınızda marka patenti nasıl alınır, kullanmanın size ne gibi avantajlar sağladığı konusuna değinelim:

Marka patenti, markanızı korumak adına yapacağınız en önemli işlemdir. Bu işlem esnasında yapacağınız herhangi bir yanlış hamle, marka tescili başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmekte ve hem zaman bakımından hem de maddi bakımdan kayıplara uğramanıza sebep verebilmektedir. Bu itibarla, eğer marka tescil konusunda deneyimli olmadığınızı düşünüyorsanız bir marka vekilinden ya da marka tescil danışmanlık firmasından yardım almanız elzem hale gelmektedir.

Marka patenti başvurularınızda bu profesyonellerin yardımını almanız gerekmektedir çünkü,

Marka vekilleri bu işi yıllardır yapmakta, marka tesciliyle ilgili muhtemel hatalar veya marka tescil başvurunuzun kabul edilmesine katkıda bulunacak diğer avantajları öngörebilmektedirler.

Marka vekilleri ve bu danışmanlık firmaları, hangi sınıf için başvurmanız gerektiği konusunda sizi yönlendirmekte ve hak kaybına uğrama ihtimalinizi olabilecek en düşük seviyeye çekmektedirler.

Marka patenti almanın faydaları yazımız şimdilik bu kadar ilerleyen zamanlarda daha geniş bilgilerle yazımızı günceleyeceğiz..

By admin

2 thoughts on “Marka Patenti Almanın Faydaları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir