Günümüzde bir çok kişinin sıklıkla kullandığı teknolojik aletlerin ve yazılımların CEO olarak bilinen baş yöneticilerinin ofislerini merak ettiniz mi hiç? Mutlaka edenler vardır diye bir araştırma yaptım ve oldukça ilginç sonuçlara ulaştım. Genelde son derece sade ve minimal ofislere sahip olan CEOların hem çalışma masaları hem de ofisleri sizi bayağı şaşırtacak.

Dünya devi Microsoft’un patronu Bill Gates, ayrıntıdan uzak ve oldukça sade bir ofise sahip.

Şu sıralar adını sıklıkla duyduğumuz Foursquare’in CEO’su Dennis Crowley ise Gates’in aksine son derece karışık bir çalışma masasına sahip.

Dünyaca ünlü kültürel satış sitesi Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’un çalışma masasının arkasındaki ayrıntılı raf dikkat çekiyor.

Sosyal medya devi Facebook’un patronu Mark Zuckerberg’in çalışma masasındaki kitaplar okumayı sevdiğinin göstergesi gibi.

Uluslararası ödeme sistemi Paypal’ın CEO’su Max Levchin’in çalışma masası da Crowley’inki gibi oldukça kalabalık ve karışık.

Sektörde adını çok duyduğumuz DELL’in patronu Michael Dell de, Gates gibi ayrıntıdan uzak duranlardan.

Yakın geçmişte kaybettiğimiz Apple’ın patronu Steve Jobs da zamanında son derece ayrıntılı ve bir o kadar da göze karışık gelen bir ofise sahipmiş.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir