Sare Davutoglu

Sare Davutoğlu Kimdir?
Sare Davutoğlu, eski başbakan Davutoğlu’nun eşidir. Sare Hanım 1961 yılında Konya’da Afyonlu bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Sare Hanımın annesi kardeşinin doğumu esnasında vefat etmiştir. Bu dramatik olayın da etkisiyle küçük Sare daha sonra 10 yaşında iken doktor olmaya karar vermiştir. Bu hayalini gerçekleştirmek adına 1980 yılında Eskişehir Lisesi’nden mezun olduktan sonra Tıp Fakültesi’ne girmiş ve doktor olmasının ardından yüksek lisansını Jinekoloji alanında yaparak uzmanlaşmıştır.

Ahmet Davutoğlu ile de 1984 yılın da evlilik yapmıştır. Tam iki yıl sonra bir bebekleri olmuştur. İsmi ise Sefure’dir. İkinci kızlarına ise Menmune ismini vermişlerdir. Kızlarına vermiş oldukları isimler Davutoğlu’nun annelerinin isimleridir. Sare Hanım eşinin bakan olduğu yıllar sırasında birçok yardım kuruluşuna katılmış ve bu alanlarda birçok gönüllü göreve ve projeye imza atmıştır. Sare Hanım 1987 yılında mecburi hizmet için Kars’a gitse de bir sene sonunda bu hizmetini İstanbul’da tamamlamıştır.

Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Hanım hala daha doktorluk yapmaya devam etmektedir. Üstelik kendi özel muayenesi vardır. Davutoğlu ailesi ile başka birçok ülkede öğretim üyeliği yapmıştır ve başarısına başarı katmıştır. Şimdi ise Sare hanımın eşi Davutoğlu başbakan olmuştur. Sare Davutoğlu eşinin başbakan olmasından sonra da birçok yardım projesine imza atmış, hatta öncülük etmiştir. Ayrıca, Sare Hanım Esra Erdoğan (Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı)’ın da özel doktorluğunu yapmaya devam etmektedir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir