Hayatımızın en önemli konularından birisidir sağlık. Dünya’da her şeyden önemlidir. Evden, arabadan, yaşam tarzımızdan vs. önemlidir sağlık. Sağlık aslında çocukken başlar. Çocuk sağlığı çok ama çok önemlidir. Eğer küçükken kendimizi nasıl alıştırmışsak büyüyünce de öyle gider.
Çocuk sağlığında en önemli görev anne ve babalara aittir ve aileler bu konu hakkında mutlaka doktorundan bilgi almalıdırlar. Çocuklar daha küçükken geçirecekleri herhangi bir rahatsızlık onu ileriki hayatında da etkileyebilir ve bu durum çocuk için hiçte iyi olmaz.

Çocuklarımıza çok iyi bakmalı ve davranmalıyız. Çocuk sağlığı konusunda kitaplar okumalı, araştırmalar yapmalı, konuyu iyice bilmemiz mutlaka gerekmektedir. Ateşli hastalıklardan falan mutlaka korumalıyız ve gerektiğinden fazla önem göstermeliyiz.
Küçüklere verdiğimiz mamalar ya da yiyecekler konusunda çok iyi bilgiler edindikten sonra çocuklarımıza besinlerini vermeliyiz. Zamanımda çok fazla üründe GDO olduğu için mutlaka organik ürünler vermeliyiz ve GDO lu ürünlere dikkat etmeliyiz. Vereceğimiz meyve ve sebzeleri çocuğumuzun sağlığı için iyice yıkamalı ve gerekirse bir müddet suda bekletmeliyiz.

 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir