Sağlıklı bir cinsel hayat için, yaşam kriterlerinizi değiştirmeniz büyük önem taşıyor… Beslenme ve diğer alışkanlıklarınızı değiştirerek cinsel yaşamınızı ateşleyebilirsiniz.
Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin yüzde 90’ında kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kolesterol, diyabet veya sigara kullanımı gibi risk faktörlerinden birinin mutlaka görüldüğünü belirten Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel hayatınızı güçlendirebilmeniz için şu önerilerde bulunuyor…

Beslenmenize Özen Gösterin

Kolesterol ve doymuş yağ miktarı düşük yiyeceklere yönelin. Daha az kalori tüketin, sebze ve meyve kullanımınızı artırın.

Kilo Verin

Şeker hastalığı, hipertansiyon ve damar sertliği gibi cinsel güçsüzlükle ilgili pek çok hastalıkta, kilo fazlalığı en önemli risk faktörüdür. Düzenli bir kilo verme programı damarlardaki kan akımını iyileştirip, cinsel yaşamınızı olumlu yönde etkiler.

Düzenli Egzersiz Yapın

Düzenli egzersiz alışkanlığı sizi yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve damar sertliği gibi cinsel gücü azaltan risk faktörlerinden koruyacak, damarlarınızı hep genç tutacaktır.

Strese Dikkat!

Depresyonun ve tedavisinde kullanılan pek çok ilacın cinsel yaşamı olumsuz etkilediği biliniyor. Ayrıca gergin, stres düzeyi yüksek, sinirli erkeklerde cinsel güç kaybı daha erken yaşlarda ortaya çıkıp, daha yoğun seyreder.

Alkol ve Sigaradan Kurtulun

Alkol ve sigara cinsel sağlığa en zararlı toksinlerdir.

İdeal Değerleriniz Ne Olmalı?

– Kolesterol seviyesi 170’in altında olmalı.
– HDL (iyi kolesterol) 60’ın üstünde olmalı.
– Trigliserit 150’nin altında olmalı.
– Tansiyon 120 – 80 mmHg olmalı.
– Bel çevresi erkeklerde 94 santimetrenin üzerine çıkmamalı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir