Burun estetiği dönemin en çok uygulanan operasyonlarından biridir. Estetik zevk insanlar için çok önemsenmekle birlikte aynı zamanda sağlık sorunlarından da dolayı yapılabilmektedir. Hasta insanların en çok sorduğu soru olan ameliyat sonrası yapılması gerekenlere cevap arayalım.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında gerekmedikçe burnunuzu sümkürmeyiniz ve kâğıt mendil kullanınız. Amelieme hareketi yüz kaslarına etki edeceği için burna zarar verebilir. Aynı zamanda aşırı ve uzun konuşmalardan kaçınılmalıdır. Yine bu da efor harcamanıza ve burun yapısına etki edebilir. Çünkü burun ilk bir haftalık süreçte yeni yapısına hızlı kavuşamaz. Belirli bir süreç gerekmektedir. Burun üzerindeki alçıyı da ıslatmaktan kaçınmalısınız. Bu ve bunun gibi çeşitli hareketlerden, durumlardan sakının. Sakınıldığı süreyattan sonra özellikle burun akıntıları –kan veya mukus gibi- olacaktır. Akıntı olduğu süre içerisinde burun altı tamponlarını –tampon bir nevi sargı peçetesidir- sık sık değiştiriniz. Burun alçısı olağanca süre burundan çıkarılmamalıdır. Bu süre doktorlar tarafınca 5-10 gün gibi bir süre olarak belirlenmiştir. Alçıyı doktor çıkartmalıdır. Ayrıca yemek yerken olağanca hassas davranılmalıdır. Yüz hareketleri oldukça hassas gerçekleştirilmelidir. Sakız çiğnenmemesi doktorlar tarafından tavsiye edilir. Bunun nedeni çiğnce bir sorun olmayacaktır. Gelelim hasta tarafına. Hasta için burun estetiği operasyonundan sonra herhangi bir ağrı, sızı duru

Burun estetiği sonrası herkes de aynı sıkıntılar görülmeyebilir. Kiminde burun akıntıları görülebileceği gibi kiminde de burun tıkanıklıkları görülebilmektedir. Göz çevresinde morluklar ve kızarıklar olabilmektedir. Hastaya burun alçısından sonra burun bandı takılır. Burun bandından sonra da hasta normal hayatına aynen devam edebilir.mu beklenmemektedir. Yalnızca dikkat edilmesi gereken kurallar üzerinde durulmalıdır. Ameliyattan sonra şişlikler de çok fazla görülebilmektedir.

 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir