Görüntü olarak her ne kadar güzel olsa da temizlik bakımından deri koltuklar biraz emek istemektedir. Deri koltukları temizlemek için ayrı özen göstermek gerekir. Günlük yaşamda hem evlerde hem de iş yerlerinde sıklıkla kullanıldıklarından dolayı düzenli aralıklar ile temizlenmelidir.

Deri koltukları temizlemeden önce bu konu ile ilgili verilen öneriler dikkate alınmalıdır. Bunun için kullanılması gereken ilk malzeme sedir ağacı kabuğundan elde edilen sabunlardır. Bu sabunlar sayesinde koltuğun kurumasını önlenmekte ve ayrıca daha parlak bir görüntüye sahip olması sağlanmaktadır. Ayrıca koltuğun parlaması adına yumurta akı kullanılması da işe yaramaktadır. Böylelikle ister evde istenirse iş yerlerinde kullanılan deri koltuklar hep parlak kalmaktadır.

Deri Koltuk Temizliği İçin Öneriler

Deri koltuklar zaman içerisinde sertleşeceğinden dolayı bu koltuklara belli aralıklar ile bakım yapılarak yumuşak kalması sağlanır. Bunun için temiz bir beze birkaç damla saf zeytinyağı damlatılır ve koltuklar bu bez ile iyice silinir. Bu sayede koltukların derici daha da yumuşak hale gelecektir. Bu öneri deri döşeme alanlar için de geçerlidir.

Derileri parlak ve ilk günkü gibi tutmak amacıyla kullanılacak diğer bir malzeme de süttür. Bunun için temiz bir bezi süte batırarak deri koltukları silmek yeterli olmaktadır. Ancak koltukların uzun düre ıslak ve nemli kalmamasına dikkat edilmelidir. Bunun için kullanılacak olan bezin iyice sıkılması tavsiye edilir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir