Beşiktaş

Beşiktaş hafta içi Uefa’dan elenmesiyle taraftarını üzmüştü. Biraz olsun taraftarını bu üzücü mağlubiyet sonrasında sevindirmek için Konya’ya gitti. Konyaspor karşısında hiç beklemediği bir skorlar İstanbul’a dönüyor. 4-1 yenilen Beşiktaş taraftırını üzdü. Topa sahip olmada%68’e %32 üstünlük kurmasına rağmen kaleye 10 şut çekti bunlardan ikisi isabetli olurken, diğerleri kaleyi dahi bulamadı. Sergen Yalçın’nın öğrencileri çok istekli görünmemesi dikkat çekti. Beşiktaş’ta biraz öne çıkan Aboubakar ve Gökhan Töre oldu. Beşiktaş’ın golünü bireysel çabasıyla Gökhan Töre kaydetti. Bu sezon böyle devam ederse Beşiktaş’ı çok zor günler bekliyor. Lens’i kadro dışı bırakan Beşiktaş, Lens’i çok arayacak. Hiçbir futbolcu yenilgiye isyan etmiyor, maçı bitirmek için koşuyor topu alıp yanındakine pas veriyor. Sağ bek olmayan Necip ileriye çıkıp orta yapsa da arkaya bir iki kez Konyasporluları kaçırarak pozisyon vermesine neden oldu. Defansta Vida açıkları kapatmak istese de o da çok kritik bir pas hatası yaparak takımının gol yemesine neden oldu. Bunlar yetmezmiş gibi kornerden yedikleri ilk gol tam bir anadolu takımı görüntüsü verdi. Büyük takımların bu kadar basit bir hata yapması kabul edilemez. Beşiktaş’ın acilen toparlanması gerekiyor. Rakip korneri hızlı atıyor ceza sahasında iki Konyalı oyuncu var iken Beşiktaşlıların o kafayı nasıl vurdurduklarını düşünmeleri lazım.

Atiba Yok Beşiktaş da Yok

Beşiktaş Atiba’sız tam bir hiç. Bu söylediğimize lütfen hiçbir Beşiktaş’lı alınmasın ama Beşiktaş’ta ceza sahası dışından topu alıp hucuma taşıyacak hiç bir oyuncu yok. Ne Mensah ne Ljaic… Yerli oyunculardan Dorukhan ve Oğuzhan ne zaman toparlanacak merak konusu. Bu korona herhalde oyuncuların da moralini bozmuş ki onlar da yaptıkları işi mutsuzca yapıyorlar. Yüzleri oldukça asık, bitse de gitsek gibiler. Ama unutmalılar ki, bu ülkede asgari ücretle çalışmak zorunda olan çok fazla insan var ve hepsi de covid ile burun buruna çalışıyorlar. En az 400-500 bin Euro olan futbolcular işlerini iyi yapmak zorundalar.

Sonuç olarak Beşiktaş taraftarını üzdü ve biran önce gönüllerini alması gerekiyor ama bu oyuncalar ile iş çok zor. Umarız kendilerinin Beşiktaş’ta olduklarını hatırlarlar.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir