Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kahramanmaraş belediye başkan adayı olarak belirlenen Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. 

Geçtiğimiz aylarda yapılan parti meclisinde aldı açıklanan Ali Öztunç’un geri çekilebileceği ve Kahramanmaraş’ın İyi Parti’ye bırakılacağı konuşuluyordu. 

Kılıçdaroğlu ve Akşener görüşmesi sonucu CHP’de kaldığı açıklanan Kahramanmaraş’ın belediye başkan adayı Ali Öztunç’un Ankara’da olduğu öğrenildi. Ali Öztunç’un şimdiye kadar seçim çalışmasına başlamaması da başka bir ajandasının olduğu iddiasını güçlendiriyor.

Kahramanmaraş adaylığını kaybetme korkusunda olan Ali Öztunç’un yerinin netleşmesi üzerine İstanbul’un ilçelerine karıştığı haberi parti kulislerinde konuşuluyor.

Kahramanmaraş adayı Ali Öztunç’un seçim çalışması yapmak yerine Ankara’da 27 Ocak Pazar günü yapılacak parti meclisinde gündeme gelmesi beklenen İstanbul’un ilçeleri için Parti Meclisi üyeleri ile pazarlık yaptığı, desteklediği ilçe başkan adayları için çalıştığı öğrenildi. 

Ankara Çankaya’da herkesin bildiği bir kafede parti meclisi üyeleri ile buluşan Ali Öztunç İstanbul’daki kendine yakın başarısız belediye başkanlarının devam etmesi için ikili görüşmelerde bulunduğu ve pazarlık masasına oturduğu öğrenildi. 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir