Türkiye yerel seçimlere hazırlanıyor. 31 Mart 2019 günü yapılacak yerel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi kulisleri hareketli günler yaşıyor. 

CHP geçtiğimiz çarşamba günü yapılan parti meclisinde yaşanan İzmir krizi ve Aziz Kocaoğlu’nun açıklamalarının şokunu üzerinden atamamışken şimdi de yeni bir iddia gündeme geldi. 

Parti meclisinde açıklanması beklenen İstanbul’un 8 ilçenin açıklanmaması büyük bir merak uyandırdı. 

Başarısız bazı belediye başkanlarının  parti meclisi üyesi ve önümüzdeki kurultayda genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olarak çıkması beklenen Bülent Tezcan tarafından korunduğu iddia edildi. 

Ankara’da kritik zirve

Ankara’da gözlerden uzak bir otelde Bülent Tezcan, Engin Altay, Bülent Kerimoğlu, Battal İlgezdi ve Handan Toprak’ın amaçlanan planı konuşmak üzere bir araya geldikleri bilgisinin sızması parti kulislerinin önümüzdeki günlerde daha da hareketli geçeceği yönünde yorumlandı. 

17 vekil hareketi

Bülent Tezcan’ın olası bir yerel seçim başarısızlığının akabinde Kılıçdaroğlu’na kazan kaldıracağı ve bu harekette şimdiye kadar kendisiyle beraber hareket eden 17 vekilin işaret beklediği öğrenildi. 

Hazinedar yeniden gündemde

Geçtiğimiz yıl görevinden uzaklaştırılan ve son günlerde HalkTv ve Tele1’e çıkan Murat Hazinedar’ın Beşiktaş’a yeniden aday yapılmak istendiği bu hamlenin nedeninin de hedef şaşırtma amaçlı taşıdığı öğrenildi. 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir