Geçtiğimiz günlerde CHP’nin İstanbul Belediye Başkan Aday Adaylarından Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ilçe başkanlarına düzenlediği kahvaltı sonrası parti kamuoyunda gözler İmamoğlu’na çevrildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul adayı merak konusu. Akif Hamzaçebi, Ekrem İmamoğlu, Gürsel Tekin, ilhan Kesici ve Abdüllatif Şener’in ismi uzunca bir süredir konuşuluyor. Geçtiğimiz haftadan beri parti kamuoyunda konuşulan sadece iki isim vardı. Biri Gürsel Tekin diğeri Ekrem İmamoğlu.

İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ile geçtiğimiz haftalarda Genel Merkez’de yaptığı görüşme sonrası çalışmaları hızlandırdı.

Eski Genel Sekreter, Eski İstanbul İl Başkanı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise aday olduğunu duyurduğu ilk günden beri çalışmalarına devam etmekte.

Ekrem İmamoğlu’nun daveti üzerine 8 Aralık Cuma günü sabah erken saatlerde ilçe başkanları ile yapılan kahvaltıda yapılan konuşmalar İmamoğlu’nun adaylığının kabul gördüğü yönündeydi. Kahvaltıya tüm ilçe başkanları katıldı.

İmamoğlu’nun kahvaltı hamlesi sonrası Gürsel Tekin’de boş durmadı. Tekin severler tarafından sosyal medyadan İmamoğlu’nun kahvaltısına izin verdiği için Canan Kaftancıoğlu’na tepki mesajları atıldı, apar topar bir kahvaltı organize edildi. Ve bu sabah yani 9 Aralık günü Gürsel Tekin ilçe başkanları ile buluştu. Belki organizasyonun aceleye getirilmesi belki de ilçe başkanlarının İmamoğlu tercihi bu kahvaltıdaki katılımın düşük geçmesine yol açtı.

39 ilçe başkanından çoğunun en basit kriterlerle yapılacak bir değerlendirmede bile başarısız çıkacağı bir aşikar. Örgütsel zayıflıkları, siyaset okuyamamayışları da işin cabası. Yine de Gürsel Tekin – Ekrem İmamoğlu rekabetinde kıymete binenler onlar oldu.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir